Beer equipment brewhouse beer brewing equipment beer brewery equipment

Брзо Detalls:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1piece / парчиња
 • Набавка Способност: 100piece / парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  photobank (3)

  Qulick детали
  Обработка: ферментација опрема, запарвам куќа Името на брендот: XHY
  Името на брендот:  XHY Типови на обработка: 
  пиво, пиво, ИПА, 
  АПА, или до
   Рецепт
  Напон: 380V Моќност (W): 0-80KW
  Тежина: 200kg-2000KG Тежина: 200kg-2000KG
  По-продажба на услуги обезбедени од: инженери 
  на располагање на машини услуги во странство
  Гаранција: 5 години
  Функција: подготовка на пиво BrewingEquipment Материјал: црвен бакар
  Име на производ: Мал Среден Голем капацитет Функција: подготовка на пиво пиво опрема
  Систем за контрола на: Полуавтоматски Капацитет: 100-5000L
  Греење начин: Оган пареа електрична енергија Систем за контрола на: Полуавтоматски
  Земја на потекло: Ningbo, Кина (континентална Начин на плаќање: T / T
  Пакување и испорака
  Пакување случај DetailsWooden или железен 
  држач со филмот на надворешната за 
  комерцијални пиво подготовка користи ферментација
   опрема
  Time60days испорака по добиете вашата аконтација
  Профил на компанијата
  Бизнис Тип: Производител, трговско друштво Локација: Ningbo, Кина (континентална 
  Главни производи: пиво подготовка опрема, микро пивара опрема, Паб  пивара опрема, Опрема занает пиво, пиво производствена линија     Сопственост:
   приватна сопственост  
  Број на вработени: 51 - 100 лица  Вкупниот годишен приход: 2.017 доверливи 
  Година на формирање: 2013   Топ 3 пазари: 
  Западна Европа, 
  25,00%, Северна
   Америка 20,00%, 
  Сертификати на производот: CE, CE, CE CE ......  • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !