home beer brewing brewery equipment beer equipment

Брзо Detalls:

Обработка : ферментација опрема, запарвам куќа
Број на моделот:  ОТКАЖИ-8002 Името на брендот:  ОТКАЖИ
Напон: Барање Типови на обработка:  пченица
Состојба: нови

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1piece / парчиња
 • Набавка Способност: 100piece / парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  photobank (3)

  Qulick детали
  Обработка : ферментација опрема, запарвам куќа Состојба: нови
  Број на моделот:  ОТКАЖИ-8005 Името на брендот:  XHY
  Напон: Барање Типови на обработка:  пченица
  Димензија (L * W * H):  капацитет Барање Моќност (W):  10-200 KW
  Напон:  Барање Тежина:  според опрема
  По-продажба на услуги обезбедени од:  инженери на располагање на услуга  Гаранција:  3 години
  Материјал:  нерѓосувачки челик 304/316 Гликол изолација: 
  дупчиња плоча на конус и од страна на
  ладење начин:  гликол ладење вода тестирање притисок:  4 bar
  работен притисок:  2 bar греење начин:  електрични нафта, гас
  ОЕМ:  Да дизајнирање:  како ви се допаѓа
  метод на контрола:  PLC допир греење начин:  електрични нафта, гас
  Пакување и испорака
  Пакување случај DetailsWooden или железен држач со филмот на  the outer for commercial beer brewing used fermentation equipment
  Време на испорака 35days по добиете вашата аконтација
  Профил на компанијата
  Бизнис Тип:  Производител, трговско друштво   Локација:  Ningbo, Кина (континентална 
  Главни производи:  Пиво  пиво  опрема, микро пивара  опрема, Паб  пивара  опрема, Опрема занает пиво, пиво производствена линија   Сопственост:  приватна сопственост 
  Вкупно вработени:     51 - 100 луѓе   Вкупниот годишен приход:        2.017 доверливи 
  Година на формирање:   2013   Топ 3 пазари:  Западна Европа, 25,00%, Северна America 20.00% ,Africa 10.00%  
  Сертификати на производот: CE, CE, CE CE ... ..
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !