Ферментација резервоарот XHY-8004

Брзо Detalls:

Qulick детали
Обработка : ферментација опрема, ферментација резервоарот
Број на моделот: RJ-3000L Името на брендот:  ОТКАЖИ
Напон:  380V / 220V Типови на обработка: Алкохол
Состојба:  нови

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1piece / парчиња
 • Набавка Способност: 100piece / парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Qulick детали
  Обработка : ферментација опрема, ферментација резервоарот Состојба:  нови
  Број на моделот: RJ-3000L Името на брендот:  XHY
  Напон:  380V / 220V Типови на обработка: Алкохол
  Димензија (L * W * H):  капацитет Барање Пиво Опрема Име:  Комерцијални пиво подготовка Користени 
  Сертификација:  CE ISO TUV Фабрика:  Да
  По-продажба на услуги обезбедени од:  инженери на располагање на услуга  Поврзете начин:  Три менгеме
  Материјал:  нерѓосувачки челик 304 / 316Red бакар Гликол изолација: 
  дупчиња плоча на конус и од страна на
  Моќност (W):  15-70Kw Зависи опрема Работен притисок:  0,2 Mpa
  полирање:  0.6um Метод за чистење: Comprhensive Чистење Бол
  Fermenter:  Double Layer со обвивка за млазно ладење шахтата:  врвот или на страна
  Тежина: 200kg-2000KG  
  Пакување и испорака
  Пакување случај DetailsWooden или железен држач со филмот на  надворешната за комерцијални пиво подготовка користи ферментација опрема
  Време на испорака 35days по добиете вашата аконтација
  Профил на компанијата
  Бизнис Тип:      Производител, трговско друштво Локација:  Ningbo, Кина (континентална 
  Главни производи:  пиво подготовка опрема, микро пивара опрема, Паб   пивара опрема, Опрема занает пиво, пиво производствена линија   Сопственост:  приватна сопственост 
  Вкупно вработени:     51 - 100 луѓе   Вкупниот годишен приход: 2.017 доверливи 
  Година на формирање:   2013 Топ 3 пазари:  Западна Европа, 25,00%,  Северна Америка 20,00%,  
  Сертификати на производот: CE, CE, CE CE ... ..

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !