FermentingEquipment, дестилатор XHY-8008

Брзо Detalls:

Обработка:  FermentingEquipment, дестилатор
Површина: Огледало полскиот жица цртање
Името на брендот:  ОТКАЖИ
Типови на обработка:  пиво, пиво, ИПА, АПА, или до Рецепт
Напон : индивидуално Моќност (W):  прилагодено

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1piece / парчиња
 • Набавка Способност: 100piece / парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Qulick детали
  Обработка:  FermentingEquipment, дестилатор Површина:Огледало полскиот
  жица цртање
  Името на брендот:  XHY Типови на обработка:  пиво, пиво, ИПА, АПА, или до Рецепт
  Напон : индивидуално Моќност (W):  прилагодено
  Тежина: прилагодено Дебелина: 2-10mm
  По-продажба на услуги обезбедени од: инженери на располагање на услугата  машини странство полскиот: Внатрешен ретровизор полски
  Име на производ:  Мал Среден Голем капацитет Површина:Огледало полскиот
  жица цртање
  Систем за контрола на:  Полуавтоматски Клучни зборови:  Brewpub Пиво опрема
  Состојба:  нови Капацитет: 0-20000L
  Греење начин : Оган пареа електрична енергија Систем за контрола на:  Полуавтоматски
  Земја на потекло: Ningbo, Кина (континентална Начин на плаќање: T / T
  Пакување и испорака
  Пакување случај DetailsWooden или железен 
  држач со филмот на надворешната за 
  комерцијални пиво подготовка користи ферментација
   опрема
  Time60days испорака по добиете вашата аконтација
  Профил на компанијата
  Бизнис Тип : Производител, трговско друштво Локација:   Ningbo, Кина (континентална 
  Главни производи:  пиво подготовка опрема, микро пивара  опрема, Паб пивара опрема, Опрема занает пиво, пиво     Сопственост:      приватна сопственост   
  Вкупно вработени:  51 - 100 луѓе Вкупниот годишен приход:   2.017 доверливи
  Година на формирање: 2013   Топ 3 пазари:  Западна Европа, 25,00%, Северна  Америка 20,00%  
  Сертификати на производот: CE, CE, CE CE ...... 

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !