brewing equipment brewery equipment craft beer equipment

Брзо Detalls:

Обработка: ферментација опрема, запарвам куќа
Состојба:  нови
Број на моделот:  ОТКАЖИ-800l Името на брендот: ОТКАЖИ
Напон:  3 фаза, 50HZ 380V / 220V 60HZ Типови на обработка:  пченица

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1piece / парчиња
 • Набавка Способност: 100piece / парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  photobank (3)

  Обработка: ферментација опрема, запарвам куќа     Состојба:  нови
  Број на моделот:  ОТКАЖИ-800l Името на брендот: ОТКАЖИ
  Напон:  3 фаза, 50HZ 380V / 220V 60HZ Типови на обработка:  пченица
  Димензија (L * W * H):  капацитет Барање Моќност (W):  30 kW
  Сертификација:  CE PED LVD Тежина:  според опрема
  По-продажба на услуги обезбедени од: инженери на располагање на услуга Гаранција:  3 години
  Материјал:  нерѓосувачки челик 304/316 Гликол изолација:
  дупчиња плоча на конус и од страна на
  Изолација:  80mm полиуретан Работен притисок:  0,2 Mpa
  полирање:  0.4um перење систем:  360 степен CIP за перење
  ОЕМ:  Да шахтата:  врвот или на страна
  Притисок за тестирање:  0,3 Mpa нозе: 4pcs целосно SUS304 висока
  Пакување и испорака
  Пакување DetailsWooden случај или железен држач со филм 

  на надворешната за комерцијални пиво подготовка користи ферментација 

  опрема

  Time60days испорака по добиете вашата аконтација
  Профил на компанијата
  Бизнис Тип:      Производител, трговско друштво Локација:  Ningbo, Кина (континентална
  Главни производи:  Пиво  пиво  опрема
  ,Micro Brewery Equipment,Pub Brewery Equipment,Craft Пиво  Equipment,Beer Production Line
  Сопственост:  приватна сопственост
  Вкупно вработени:     51 - 100 луѓе Вкупниот годишен приход:   2.017 доверливи
  Година на формирање:   2013 Топ 3 пазари:  Западна Европа, 25,00%,  Северна  Америка 20,00%,
  Сертификати на производот:  CE, CE, CE CE ...... • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !