Пијалак куќа XHY-8002

Брзо Detalls:

Обработка: ферментација опрема, запарвам куќа
Број на моделот:  ОТКАЖИ-8004 Името на брендот: ОТКАЖИ
Напон: 380V Типови на обработка: пиво, пиво
Состојба:  нови

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1piece / парчиња
 • Набавка Способност: 100piece / парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Qulick детали
  Обработка: ферментација опрема, запарвам куќа Состојба:  нови
  Број на моделот:  ОТКАЖИ-8004 Името на брендот:  XHY
  Напон: 380V Типови на обработка: пиво, пиво
  Димензија (L * W * H):  капацитет Барање Моќност (W): 0-80KW
  Функција:  пиво  Пиво  пиво опрема Тежина:  според опрема
  По-продажба на услуги обезбедени од:  инженери на располагање на услуга   Гаранција:  5years
  Материјал:  нерѓосувачки челик 304/316 Гликол изолација: 
  дупчиња плоча на конус и од страна на
  ладење начин:  гликол ладење вода тестирање притисок:  4 bar
  Греење начин:  Пожар пареа Електрично
  градот
   
  Клучни зборови:  Brewpub Пиво опрема Име на производ:  Мал Среден Ла
  RGE капацитет
  Систем за контрола на:  дигитален дисплеј дизајнирање:  како ви се допаѓа
  Пакување и испорака
  Пакување случај DetailsWooden или железен држач со филмот  на надворешната за комерцијални пиво подготовка користи ферментација опрема
  Време на испорака 35days по добиете вашата аконтација
  Профил на компанијата
  Бизнис Тип: Производител, трговско друштво   Локација: Ningbo, Кина (континентална 
  MMain производи: пиво подготовка опрема, микро пивара опрема, Паб  пивара опрема, Опрема занает пиво, пиво производствена линија     Сопственост: Приватна сопственикот 
  Број на вработени: 51 - 100 лица    Вкупниот годишен приход: 2.017 доверливи 
  Година на формирање: 2013   Топ 3 пазари: Западна Европа 25,00%, Северна Америка 20,00%, 
  Сертификати на производот: CE, CE, CE CE ... ..

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !