Пијалак куќа XHY-8006

Брзо Detalls:

Обработка: ферментација  опрема, запарвам куќа
Број на моделот:  ОТКАЖИ-8004 Името на брендот:  ОТКАЖИ
Напон: 380V Типови на обработка: пиво, пиво
Состојба:  нови

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1piece / парчиња
 • Набавка Способност: 100piece / парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Qulick детали
  Обработка: ферментација  опрема, запарвам куќа Состојба:  нови
  Број на моделот:  ОТКАЖИ-8006 Името на брендот:  ОТКАЖИ
  Напон: 380V Типови на обработка:
  пиво, пиво
  Димензија (L * W * H):  капацитет Барање Моќност (W) : 0-80KW
  Функција:  подготовка на пиво BrewingEquipment Тежина:  според 
  на опрема
  По-продажба на услуги обезбедени од:  инженери 
  на располагање на услуга 
  Гаранција:  5 години
  Материјал:  нерѓосувачки челик 304/316 Гликол изолација: 
  дупчиња плоча на
   конус и од страна на
  Греење начин:  Пожар пареа електрична енергија Името на брендот: ОТКАЖИ
  Клучни зборови:  Brewpub Пиво опрема Име на производ: Мал
   Среден Голем
   капацитет
  Систем за контрола на:  дигитален дисплеј дизајнирање:  како ќе се
   допаѓа
  Примена:  Brewpub Капацитет: 
  100-5000L
  Пакување и испорака
  Пакување случај DetailsWooden или железен 
  држач со филмот на надворешната за 
  комерцијални пиво подготовка користи ферментација
   опрема
  Time60days испорака по добиете вашата аконтација
  Профил на компанијата
  Бизнис Тип:  Производител, тргување
   на компанијата 
  Локација: Ningbo,
   Кина (континентална) 
  Главни производи:  пиво подготовка опрема, microbrewery опрема, Паб  пивара опрема, Опрема занает пиво, пиво производствена линија   Сопственост:
   приватна сопственост  
  Вкупно вработени:  51 - 100 луѓе  Вкупниот годишен приход:
  2.017 доверливи
  Година на формирање: 2013   Топ 3 пазари: 
  Западна Европа, 
  25,00%, Северна
   Америка 20,00%, 
  Сертификати на производот: CE, CE, CE CE ...... 

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !