Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Дали ви се произведуваат производи себе?

Да, ние имаме сопствена фабрика специјализирана за видови на hardwares бања.

Како е развој на способности на производи и дизајни на компанијата?

Ние го правиме и во разбирањето на модни дизајни и следните мејнстрим дизајн. Ние си имаме свој R & D тим за да ги задоволи вашиот нов објект потреба.

Што е вашето предности како за производите?

Сите наши производи се изработени од месинг со хром позлата и нерѓосувачки челик со полиран финиш, кои се насочени, како high-end производи, но по поволни цени.

Дали вашата компанија извоз во САД и во ЕУ?

За примерок на нашите оригинални производи (во акции), цената на примерокот може да биде иста како цената на рефус со цел, испорака задолжен за цена купувачот ОЕМ и ODM дизајни ќе наплаќаат според дизајнот.
Сепак цена примерокот ќе бидат вратени откако ќе ја добиете вашата рефус ред.

Кои се вашите услови за плаќање?

Општо земено, ние го цитирам на ФОБ Ningbo. Плаќање 30% депозит од T / Т пред производство, 70% baiance платени во рамките 7days против превозот documents.Or L / C по видување.

Што е вашето производство доведе време за рефус со цел?

Општо земено, тоа трае 30-45 дена за количината на 2 * 40H '' и 45-60 дена во шпицот на сезоната или ODM

дизајни.

Што е на олово-време за примерок? Можете ли да го прифати Paypal?

1-2 дена (во акции), 7 дена или подолго (ОПД / кориснички производи). Да за мала сума, ние може да го прифати PayPal.

Што е со трошоците за примероците и нивната испорака?

Бесплатен примерок за нашите оригинални производи (во акции), задолжен превозот на трошоците OEM купувачот и

ODM дизајни ќе наплаќаат според дизајнот, трошоците ќе бидат вратени откако ќе ја добиете вашата рефус ред.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Online Chat !